10 dôvodov, prečo je webstránka potrebná

Ponúkame profesionálnu tvorbu web stránok, ktorá Vám pomôže vyriešiť Vaše problémy v podnikaní a zvýši zisky. Rýchle weby, za ktoré sa nebudete hanbiť a pravidelná podpora, aby ste sa mohli venovať tomu, čo Vám ide najlepšie. Váš biznis!
Konzultácia zdarma ihneď
tvorba web stránok

V dnešnej dobe je vlastná webstránka takisto dôležitá ako mať poblízku obchod, vlastnú kanceláriu alebo telefónne číslo. Štúdie zistili, že až 6 z 10 zákazníkov očákava, že obchody majú nejakú formu prezentácie na internete. Na čo teda ešte čakáte? Nechajte si spraviť webstránku u nás! Ak vlastníte alebo pomáhate prevádzkovať firmu, prinášame Vám 10 tipov, pri ktorých sa zamyslíte, prečo by nová webstránka mala byť súčasťou Vášho podnikania.

1. Online vo dne aj v noci

Vlastná webstránka znamená, že Vaši zákazníci sú schopní si Vás nájsť kdekoľvek a kedykoľvek. Aj keď nemáte otvorené, Vaša webstránka stále oslovuje potenciálnych zákazníkov. Poskytuje im pohodlie, pretože si o Vás môžu prečítať alebo si pozrieť Vaše produkty z pohodlia domova bez toho, aby museli čeliť niekedy otravným predavačom alebo tlaku, že si musia niečo kúpiť. Navyše, ak má Vaša konkurencia online prezentáciu, či už webstránku alebo e-shop, ukracujete sa o možnosť získať nových zákazníkov, pretože ich získavaju oni.

2. Výmena informácií

Najjednoduchšia definícia webstránky je, že sprostredkuje jednoduchú a rýchlu výmenu informácií medzi zákazníkom a Vami. Na stránku si môžete dať otváracie hodiny, kontaktné informácie, zdieľať obrázky produktov alebo toho, kde sídlite, aby Vás jednoduchšie našli. Taktiež je možné používať formuláre na vyplnenie pre Vašich potenciálnych zákazníkov a pomocou nich viete zistiť, čo by vo Vašom obchode uvítali alebo naopak, čo by zmenili. Taktiež Vám môžu Vaši existujúci zákazníci zanechať peknú recenziu o kvalite Vašich služieb, čo dokáže veľmi pomôcť pri získavaní nových. Je možné zdieľať rôzne promo videá, ktoré dokážu zaujať Vaše publikum a tak dostávať Vašu firmu do popredia efektívnou a nie finančne náročnou cestou. Takto je možné si vytvoriť komunitu ľudí na internete, ktorí Vám budú fandiť a je veľká šanca, že budú zdieľať Vaše príspevky medzi svojími priateľmi na sociálnych sieťach, kde, ako už iste tušíte, sú noví potenciálni zákazníci :-).

webstránka

3. Dôveryhodnosť

V dnešnom modernom svete sa očakáva, že každá dôveryhodná firma má nejaký typ prezentácie na internete. Či už YouTube kanál, webstránka alebo Instagramový účet. Potenciálny zákazník by prirodzene neveril firme, ktorá nemá na seba telefónny kontakt alebo skutočné sídlo. To isté sa dá povedať aj o firme, ktorá nemá webovú stránku alebo emailovú adresu. Toto sú dôležité nástroje, vďaka ktorým ponúkate zákazníkom dôležité infromácie v prípade, že majú nejaké otázky alebo chcú spoznať Vašu firmu. Čo je viac ako mať kvalitnú stránku, jednoduchú na použitie, kde sa Vaši zákazníci budú cítiť príjemne pri jej používaní a to isté budú očakávať aj od Vašich produktov a služieb, ktoré Vaša firma ponúka?

4. Webstránka Vám šetrí peniaze

Od jednoduchého zobrazovania informácií až po predávanie tovaru a služieb priamo zákazníkom. V niektorých prípadoch je možné aj odstrániť potrebu skladovať tovar a namiesto toho tovar objednať od dodávateľa a poslať priamo zákazníkovi. Tým vypadáva potreba platiť platy zamestnancom, ktorí by sa o sklad starali, platiť nájom atď. Odstránenie potreby platiť za vyššie spomenuté položky Vám umožní znížiť ceny, ktoré si pýtate za Vaše produkty, a tak môžete priamo súťažiť s Vašou konkurenciou a “kradnúť” jej zákazníkov. Taktiež Vám stránka môže pomôcť skrátiť čas. Ako? V prípade, že máte vo firme viac zamestnancov, je možné zdieľať dôležité informácie na stránke. Takto ušetríte čas tým, že informácie budú nonstop prístupné na jednom mieste. 

online marketing

5. Možnosť expandovať

Vďaka tomu, že je Vaša stránka na internete, je prakticky dostupná pre každého človeka na svete. Takto môžete zlomiť geografické bariéry a expandovať oveľa rýchlejšie. Ktokoľvek na svete bude schopný Vás nájsť a stať sa Vaším potenciálnym zákazníkom.

6. Správanie používateľov

Analytické nástroje Vám umožnia identifikovať, kto je Váš typický zákazník, ako Vás našli, čo sa im páči a takto maximalizovať predaj cez Vašu stránku. Rozličné dáta, Vám pomôžu lepšie pochopiť, ako Vaše sociálne siete ovplyvňujú Vašu značku/firmu. 

e-shop

7. Reklama

Nástroje ako Google Ads alebo reklama na Facebooku Vám dávajú možnosť dostať sa k potenciálnym klientom s väčšou presnosťou a spoľahlivosťou. SEO a online reklama sú výborné možnosti na to, aby ste si vybudovali meno. Ak to urobíte správne, návštevnosť Vašej stránky môže výrazne vzrásť. Staňte sa prvou firmou, ktorá sa potenciálnemu zákazníkovi ukáže pri hľadaní konkrétneho produktu alebo online služby a použite kontaktný formulár na webstránke alebo e-shope. Tým urobíte kupovanie jednoduchšie pre zákazníka a je väčšia šanca, že predáte Váš produkt alebo službu.

8. Konkurencia online

Ak nemáte webstránku , je veľká pravdepodobnosť, že Vaša konkurencia ju má. To znamená, že strácate možnosť získať nových zákazníkov a byť konštantne na ich očiach. Je dôležité aby ste využili všetky možnosti a nedali tak konkurencii šancu byť pred Vami.

10 dôvodov, prečo je webstránka potrebná 1

9. Zákaznícka podpora online

Webstránky ponúkajú jednoduchšiu cestu k zákazníckej podpore. Tým, že si na stránku dáte sekciu s často kladenými otázkami, viete ušetriť čas a aj peniaze. To znamená, že zákazník dostane odpoveď okamžite a nebude Vám musieť volať ohľadom každej drobnosti. Taktiež je možné si vložiť na stránku sekciu s recenziami zákazníkov, ktorí už u Vás nakúpili. Recenzie veľmi pomáhaju pri budovaní značky a dôvery.

10. Možnosť rastu

Weby vo všeobecnosti sú vyborným miestom, kde môžu byť potenciálni investori odkázaní. Ukáže im, o čom je Vaša firma, čo dosiahla a čo dokáže dosiahnúť v budúcnosti.

Máte záujem o vlastnú webstránku? Sme tu pre Vás!

Sme firma, ktorá sa zaoberá webdizajnom, takže ak chcete vlastniť webstránku alebo e-shop s WOW efektom, neváhajte nás kontaktovať.

dewelloop tvorba webstránok
Konzultácia zdarma