tvorba web stranok

Ako zvýšiť návštevnosť internetovej stránky

Možno ste už zistili, že mať vlastnú stránku na spropagovanie vašej firmy na internete nestačí. Potrebujete tiež, aby sa dostala do pozornosti jeho návštevníkov. V nasledujúcom článku preto nájdete tipy, ako zvýšiť návštevnosť webu.

Výstižný názov domény pômože zvýšiť návštevnosť webu

Bežný návštevník internetu si za jeden deň prezrie desiatky stránok. Aby si medzi nimi zapamätal práve tú vašu, budete potrebovať výstižný názov domény. Mal by byť ľahko zapamätateľný a zároveň vystihovať to, čomu sa venujete.

Meta titulok a meta popis

Meta titulok a meta popis pomáhajú zvýšiť návštevnosť webu tým, že návštevníkom internetu poskytujú o vašej stránke prvé informácie. Sú to texty, ktoré vidia priamo vo vyhľadávači. Musia byť preto krátke a výstižné. Meta titulok by mal mať dĺžku 50 – 60 znakov. Meta popis môžete pridať aj k jednotlivým príspevkom na stránke. Mal by mať maximálne 150 – 155 znakov.

Ako zvýšiť návštevnosť webu

Používajte kľúčové slová

Kľúčové slová sú tie výrazy, ktoré ľudia na internete najčastejšie hľadajú. Ak chcete zvýšiť návštevnosť webu, zapracujte ich do vašich textov. Správne použité kľúčové slová sa v texte vyskytujú nenásilným spôsobom. Napríklad v článku, ktorý práve čítate, je hlavným kľúčovým slovom slovné spojenie „zvýšiť návštevnosť webu“. Kľúčové slová používajte v samotnom texte, nadpisoch, podnadpisoch, meta popise aj popisoch obrázkov.

Ako zvýšiť návštevnosť webu pomocou obsahu

Aby ste návštevníkov internetu zaujali, potrebujete mať na webe kvalitný obsah, ktorý tematicky súvisí s vaším zameraním. Pri jeho tvorbe sa vyvarujte lacných napodobenín, či kópií z iných webov. Kvalitný obsah je originálny, obsažný a obohacujúci. Jeho cieľom je priniesť čitateľovi niečo nové. Tento fakt sa netýka len tvorby blogov. Kvalitne sa dajú napísať aj popisy produktov či služieb. Váš potenciálny zákazník sa tak dozvie, čo presne ponúkate a nezamieri ku konkurencii.

Využívajte sociálne siete

Sociálne siete prinášajú ďalšie možnosti zviditeľnenia. Vďaka nim získate prístup k aj k tým ľuďom, ktorí by sa o vás inak nedozvedeli. Prostredníctvom Facebooku, Twitteru či Instagramu budete môcť zdieľať novinky a zaujímavosti z vášho webu. Vyhľadávače zaznamenávajú aj túto aktivitu. A tiež to, či sa na sociálnych sieťach o vašej stránke diskutuje. Ak budete zároveň zdieľať váš obsah aj do súvisiacich skupín na sociálnych sieťach, získa váš web ďalších návštevníkov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a my Vám radi pomôžeme.

Obchodný register
Okresný úrad Prešov
Vložka číslo: 750-52624
Naše služby ponúkame na celom území Slovenska. Základňu máme v Prešove, ale v prípade potreby sa vieme stretnúť aj v iných mestách. Taktiež nemáme problém všetko prekonzultovať pomocou videohovoru, čím ušetríme čas vám aj nám. Na stretnutí si preberieme vaše potreby, plány a vyhodnotíme, ako vám vieme pomôcť vyriešiť vaše výzvy a problémy. 
Všetky práva vyhradené 2021 Dewelloop. 
crossmenu